Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

BitBay.net – Nowatorska giełda Bitcoin

BitBay.net – Nowatorska Giełda Bitcoin

 

Nowa wersja giełdy BitBay została stworzona z myślą o traderach, dla których liczy się przede wszystkim szybkość transakcji. Aby sprostać ich oczekiwaniom nowa odsłona BitBay została zoptymalizowana oraz wzbogacona o nowe funkcje takie, jak wpłaty i wypłaty ekspresowe.

Od 2 kwietnia na giełdzie Bitbay można handlować w walucie Ethereum!

bitbay-eth

Wolumen z dnia na dzień rośnie a wahania kursu pozwalają na dobry zarobek 🙂

Na ogół giełdy udostępniają parę walutową ETH/BTC

Bitbay poszedł jednak o krok dalej i udostępnił swoim klientom dostęp do pary ETH/PLN

panel-eth

Waluta to tylko część projektu Ethereum, o którym więcej poczytacie tu: https://www.ethereum.org/

Poza parą walutową PLN/ETH na giełdzie Bitbay możecie pohandlować również w parach EUR/USD/BTC

Swoje środki z giełdy można wypłacać w bankomatach sieci Euronet czy też przelewem na konto w banku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie giełdy Bitbay – TU

Rozpoczynamy od utworzenia naszego indywidualnego konta. Przechodzimy na stronę giełdy – bitbay.net

Następnie klikamy w przycisk „Załóż konto”.

 

1

 

W nowej wersji BitBay 2.0 rejestracja została znacznie uproszczona. Na początek wystarczy podać adres email.

 

2

 

Po chwili na podany przez nas adres email otrzymujemy wiadomość z prośbą o aktywację konta. Klikamy w przycisk „Aktywuj konto”.

 

3

 

Następnie zostaniemy poproszeni o dokończenie rejestracji. W formularzu podajemy wybrany przez nas login oraz hasło, a także PIN do infolinii, który będzie pomocny podczas kontaktu z biurem obsługi klienta.

 

4

 

„Przechodzimy następnie do panelu administracyjnego programu. Zanim jednak zapoznamy się z opcjami jakie nam oferuje, zwróćmy uwagę na informację, która widnieje na żółtym tle, u góry ekranu. Przypomina ono, że nasze konto nie zostało jeszcze zweryfikowane. Weryfikacja konta jest obowiązkowa po przekroczeniu limitu wpłat/ wypłat wynoszącego 15 000 EUR rocznie. Aby zweryfikować nasze konto klikamy podświetlony link „Zweryfikuj swoje konto”.

Przenosimy się do formularza widocznego na poniższym obrazku.

 

5

 

Weryfikacja polega na potwierdzeniu naszej tożsamości na podstawie załączonego dokumentu. Może być nim dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Ponadto konieczne jest potwierdzenie naszego adresu poprzez przesłanie skanu dowolnego rachunku za np. prąd/telefon, na którym widnieje podany przez nas adres zamieszkania.

BitBay 2.0 umożliwia również założenie konta firmowego. Konta firmowe zostały przygotowane z myślą o użytkownikach, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą i chcieliby mieć możliwość tradowania i obracania środkami firmowymi. Wszelkie faktury będą wówczas wystawiane automatycznie na dane przedsiębiorstwa.

Z głównego, pionowego menu po lewej stronie wybierzmy opcję „Wpłaty”.

 

Chcąc na nasze konto wpłacić złotówki możemy skorzystać z wygodnej opcji szybkiej wpłaty, realizowanej dzięki współpracy BitBay z operatorem płatności Cashbill.pl. Prowizja od transakcji to jedynie 1%. Środki z przelewów przyspieszonych są księgowane są na koncie w ciągu około 1 godziny. Ponadto, możemy wpłacić środki w PLN za pomocą przelewu bankowego oraz wpłaty na Poczcie Polskiej (przygotowywane druczki do pobrania na stronie BitBay).

Jeśli chcemy zasilić nasze konto odpowiednią sumą Bitcoinów, uruchamiamy portfel do obsługi z którego aktualnie korzystamy (wszystko na temat portfeli BTC znajdziecie w oddzielnych poradnikach) i za jego pomocą przesyłamy odpowiednią ilość Bitcoinów na podany na ekranie adres odbiorczy (zaznaczyliśmy go strzałką).

 

6

 

Jest to wygenerowany przez serwis BitBay indywidualny adres, skojarzony z naszym kontem BitBay, na który trafiać będą wszystkie nasze wpłaty.

 

Jeśli jesteśmy w posiadaniu urządzenia mobilnego oraz odpowiedniego portfela BTC dla tego rodzaju urządzeń, możemy zeskanować wygenerowany kod QR.

Serwis wymaga minimum 3 potwierdzeń do zaksięgowania naszej płatności. Oznacza to, iż oczekiwanie na zaksięgowanie naszej wpłaty może trwać (w zależności od obciążenia sieci)od kilku do kilkudziesięciu minut.

Po tym czasie nasze saldo powiększa się o wpłaconą kwotę. Chcąc sprawdzić nasze saldo z głównego menu po lewej stronie wybieramy opcję „Moje konto”.

 

7

 

Aktualny stan naszego konta widoczny jest także u góry ekranu. Jak widać, na naszym koncie pojawiły się już Bitcoiny, a zatem możemy dokonać teraz naszej pierwszej transakcji na giełdzie.

W menu głównym klikamy na pozycję „Giełda”.

U góry ekranu znajduje się rozwijane menu, gdzie określamy jaki rynek nas interesuje. Możemy wymieniać Bitcoin oraz Litecoin na trzy dostępne waluty – PLN, EUR i USD. Dodatkowo, platforma BitBay oferuje także możliwość wymiany LTC / BTC.

W sekcji Giełda” możemy przejrzeć trzy główne zestawienia, na które zwracać będziemy szczególną uwagę:

  • Oferty skupu (BID) – wszystkie aktualnie wystawione oferty użytkowników serwisu, w których to wyrażają oni swoją gotowość do zakupu określonej ilości BTC za proponowaną przez siebie cenę.

  • Oferty sprzedaży (ASK) – a zatem sytuacja analogicznie odwrotna – użytkownicy deklarują tutaj, iż posiadają określoną ilość Bitcoinów, które pragną sprzedać, pod warunkiem jednak uzyskania za nie zadeklarowanej przez siebie ceny.

  • Ostatnie transakcje – spis najświeższych transakcji zrealizowanych pomiędzy użytkownikami serwisu (w prawym górnym rogu)

 

8

 

Oferty skupu posortowane są według kursu dla transakcji od najwyższej do najniższej, zaś oferty sprzedaży, według tej samej metody, jednak poczynając od wartości najmniejszej.

Chcą teraz sprzedać posiadane przez nas Bitcoiny, musimy wystawić ofertę sprzedaży na giełdzie. Możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwszą z nich jest wystawienie sprzedaży limitowanej . Ten sposób opiszemy w dalszej części poradnika. Drugą opcją jest szybka transakcja . W przypadku szybkiej sprzedaży/kupna szybkiej, system sam dobierze kurs tak, żeby do sprzedaży doszło natychmiast. Trzecią możliwością jest skorzystanie z opcji „handluj botem” (nowość!!) . Wybranie opcji „handluj z botem” umożliwia wystawienie na giełdzie ofert sprzedaży/kupna po kursie, który nie jest w danym momencie dostępny. Oferta zostanie zrealizowana, gdy kurs osiągnie poziom wystawionej oferty botowej, a system potwierdzi, że dostępne środki na koncie użytkownika są wystarczające do jej zrealizowania. Oferta jest jednorazowa i niewidoczna dla innych użytkowników

Przejdźmy jednak do opcji sprzedaży limitowanej.

W tym przypadku możemy ustalić szczegóły transakcji (kurs w PLN, ilość BTC oraz cenę w PLN). W rubryce „ Chcę sprzedać” wpisujemy jaką, z aktualnie posiadanych, ilość Bitcoinów pragniemy wystawić na sprzedaż w naszej ofercie. W rubryce „ Kurs”, wpisujemy kurs, po którym gotowi jesteśmy wymienić naszą kryptowalutę.

Uwzględniając podaną przez nas ilość oraz cenę, system automatycznie wyliczy ile złotówek otrzymamy za daną transakcję, podając wartość w rubryce „Cena PLN”.

 

9

 

Inną możliwością jest wpisanie wartości kursu oraz ceny PLN. Wówczas system am wskazuje jaką ilość Bitcoinów możemy zakupić według podanych przez nas preferencji.

 

10

 

Wciśnięcie przycisku „Sprzedaj” spowoduje wystawienie naszej oferty.

Gdy inny użytkownik po wskazanym kursie zechce kupić Bitcoiny dochodzi do sfinalizowania naszej oferty. Możemy odnaleźć ją w powiadomieniach na górze strony.

 

11a

 

A także po przejściu do zakładki „Historia” w tabeli ostatnich transakcji.

 

12a

 

Wybierając po prawej stronie typ „Typ operacji” „Wszystkie” możemy zobaczyć naliczone prowizje. Wtedy również możemy wygenerować i zapisać w postaci pliku PDF, klikając na odnośnik poniżej tabeli Pobierz historię zmian salda jako PDF .

Warto pamiętać, że prowizje ulegają stopniowemu zmniejszaniu w przypadku większego wolumenu wszystkich naszych transakcji przeprowadzonych w przeciągu ostatnich 30 dni.

Spróbujmy prześledzić teraz odwrotny do poprzedniego typ transakcji, a mianowicie zakup Bitcoinów za posiadane przez nas złotówki. Wracamy do modułu Giełda”.

Po kursie 830 postanawiamy kupić Bitcoiny za cenę 2500 PLN. Ilość Bitcoinów została obliczona automatycznie i wyniosła 3,01204819 BTC.

 

13a

 

Nasza oferta znajduje się obecnie na czwartym miejscu na liście „ Oferty skupu (BID)”. Oznaczona jest poprzez brak ikony z prawej strony. Niebieska ikona koszyka oznacza, że posiadane przez nas środki są wystarczające, aby skorzystać z tej oferty. Czarna ikona jest oznaczeniem ofert, które dla nas w danej chwili nieosiągalne z powodu braku wystarczających środków.

 

14a

 

Wystawioną przez nas ofertę widzimy także po prawej stronie w sekcji „ Moje oferty”.

 

15a

Klikając na ofertę pojawia się znak „x”. Po naciśnięciu tego symbolu mam możliwość usunięcia oferty.

16a

Nie usuwamy jednak naszej oferty. Przechodząc do zakładki „Moje konto” w idzimy, iż posiadane przez nas środki w PLN widnieją teraz w rubryce „Z ablokowane”. Oznacza, że serwis odłożył je na poczet transakcji, która w każdej chwili może dojść do skutku z racji wystawionej przez nas oferty zakupu BTC.

Jeżeli w dowolnym momencie pragniemy wypłacić określoną ilość zgromadzonych w BitBay pieniędzy (z wyjątkiem tych aktualnie zablokowanych), możemy to uczynić, wybierając pozycję ” Wypłaty„. Następnie wybieramy walutę, którą chcemy wypłacić.

 

Pragnąc wypłacić BTC, uzupełniamy formularz podając sumę którą chcemy wypłacić do naszego portfela oraz adres odbiorczy naszego portfela. Wszystko zatwierdzamy przyciskiem „Wypłać” . Minimalna suma przelewu w przypadku BTC to 0.001 .

Pragnąc wypłacić złotówki, wybieramy PLN spośród walut widocznych u góry ekranu i wypełniamy formularz wypłaty, podając m.in. numer konta bankowego, na które ma nastąpić wypłata. Wartość minimalnej wypłaty w PLN to 5 PLN. Pamiętajmy, że wypłata na konto bankowe dostępna jest wyłącznie po weryfikacji naszego konta.Możemy również skorzystać z wypłaty ekspresowej.Wypłaty natychmiastowe realizowane są przez BlueCash. Zgodnie ze statystykami firmy, ponad 96% wszystkich wypłat realizowanych jest w ciągu 1 minuty od zlecenia.

 

Wraz z nową wersją BitBay dostępny jest również odświeżony panel programu partnerskiego.

 

Dlaczego warto rozważyć przystąpienie do programu partnerskiego BitBay? Od każdej osoby zarejestrowanej dzięki udostępnionemu przez nas linkowi możemy dożywotnio otrzymywać 20% prowizji pobieranej z tytułu dokonywanych przez nią transakcji na giełdzie. Panel programu jest przejrzysty, a BitBay oferuje szeroki wachlarz materiałów promocyjnych do wykorzystania przez partnerów.

 

17a

źródło: bitcoin.pl


Karta BitBay

Zamów kartę BitBay

Karta BitBay to prosty, wygodny i anonimowy instrument płatniczy. Dzięki niej możesz wypłacić gotówkę w bankomacie lub płacić za towary i usługi, również za granicą. Kartę zasilisz w dowolnej kwocie z konta na giełdzie Bitcoin bez dodatkowych opłat. Na koncie BitBay masz dostęp do historii swojego salda. Całkowity koszt wystawienia i korzystania z karty to 140 zł rocznie. Opłata pobierana jest przy zamówieniu. Wystawienie karty i przesłanie jej pod wskazany adres trwa do 14 dni roboczych. Karty dostarczane są jedynie na terenie Polski.

Zamów kartę

Zamów kartę do konta na giełdzie Bitcoin
Giełda Bitcoin: Wypłacaj w bankomatach. Płać sklepach

Wypłacaj w bankomatach
Płać sklepach

Karta BitBay umożliwia realizowanie wypłat w bankomatach na terenie Polski i za granicą. Gotówkę można wypłacić bez dodatkowych kosztów ze wszystkich bankomatów Millenium. Wypłacić środki możesz również w polskich bankomatach nie należących do Banku Millennium, co wiąże się z opłatą 2 PLN. Karta pozwala na wygodne, płacenie za towary i usługi w placówkach handlowych w Polsce i zagranicą. Sprawdź cennik korzystania z karty.

Anonimowo i bez limitu transakcji

Karta BitBay nie jest bezpośrednio połączona z żadnym systemem bankowym. Jest przypisana do konta użytkownika na platformie i nie posiada limitu transakcji. Można ją zasilić dowolną kwotą. Karta pozwala na  nielimitowane wypłaty z bankomatów oraz płatności bezgotówkowe w sklepach oraz punktach usługowych.

Szybko, wygodnie i bez limitów!

Giełda BTC: Anonimowo i bez limitu transakcji

Zamów już dziś!

 

BitBay.net – Nowatorska giełda Bitcoin
Tagged on:             

2 thoughts on “BitBay.net – Nowatorska giełda Bitcoin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.