Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

BitMarket.pl – Giełda Bitcoin

BitMarket.pl  – Jak zalożyć konto ?

Firma Michau Enterprises Limited odpowiedzialna za bitmarket.pl działa na polskim rynku od września 2006 roku, kiedy to powstał serwis Dropped.pl, obecnie AfterMarket.pl. Od tego czasu nieprzerwanie pozostaje  liderem wtórnego obrotu domenami internetowymi w Polsce. Firmie zaufało już ponad 70000 klientów.  W roku 2012 roku firma Michau Enterprises Limited  została nagrodzona Złotym Certyfikatem Rzetelności. W marcu 2014 rozszerzyła działalność na obrót kryptowalutami szybko dominując polski rynek świetną jakością usług oraz profesjonalnym podejściem do swoich klientów. Bitmarket.pl jest polecaną przez Polski Portal Bitcoin giełdą BTC, LTC, PPC, DOGE.

 


 

Rozpoczynamy od utworzenia naszego indywidualnego konta. Przechodzimy na stronę giełdy – bitmarket.pl

 

Ekran powitalny^

 

Z paska menu wybieramy opcję Zarejestruj się


.

 

Rejestracja

 

Wypełnij wszystkie wymagane pola. Upewnij się, że użyłeś „mocnego”, a zatem dostatecznie długiego i skomplikowanego hasła. Musi ono zawierać co najmniej jedną małą literę, jedną dużą literę i jedyną cyfrę.

 

Potwierdź zgodność wprowadzonych przez siebie danych oraz wyraź swoją akceptację Regulaminu serwisu BitMarket.pl (oczywiście po wcześniejszym zapoznaniu się z nim) zakreślając obie opcje widoczne ponad przyciskiem Utwórz konto, którym to następnie zatwierdź formularz.

 

Na podany przez ciebie adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym.


 

 

E-mail-Aktywacja^

 

Sprawdź swoją skrzynkę pocztową i klikając na link aktywuj konto.


 

 

Ekran powitalny-2^

 

Naszym oczom ukazuje się kolejne powitanie i informacja, że od tej chwili jesteśmy pełnoprawnymi użytkownikami serwisu i możemy zacząć dokonywać naszych pierwszych operacji na giełdzie. Zanim do tego dojdzie, musimy jednak zasilić nasze konto w jedną z walut, która nam to umożliwi.

 

Wybieramy opcję Przejdź do swojego konta >>. Logujemy się podając swój login i hasło, które wybraliśmy przy rejestracji.

 

Otwiera się główny panel serwisu.


 

Panel-glowny^

 

 

Jak widzimy w górnej części ekranu, nie posiadamy jeszcze żadnych środków. Zacznijmy od wpłacenia na nasze konto niewielkiej ilości bitcoinów, za pomocą których dokonamy naszej pierwszej transakcji.

 

Z sekcji Wpłać środki wybieramy opcję Wpłać BTC >>.

 

Alternatywnie, w tym celu możemy użyć także opcji Wpłać >> Wpłać BTC z poziomego menu (u góry ekranu).


 

Wplac-BTC^

 

 

Używając swojego portfela (klienta) BTC, wpłać odpowiednią ilość bitcoinów, na podany na ekranie adres.

 

(Wszelkie informacje na temat obsługi portfeli uzyskacie w oddzielnych poradnikach na naszym portalu).

 

Jeśli jesteśmy w posiadaniu urządzenia mobilnego oraz odpowiedniego portfela BTC dla tego rodzaju urządzeń, możemy zeskanować wygenerowany kod QR.


 

 

Saldo^

 

Serwis wymaga minimum 3 potwierdzeń do zaksięgowania naszej płatności. W praktyce oznacza, że oczekiwanie na zaksięgowanie naszej wpłaty może przedłużyć się od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Po tym czasie nasze saldo powiększa się o wpłaconą kwotę. Tym razem, na potrzeby poradnika, zasililiśmy je sumą 0,015 BTC.

 

Stan naszego salda widoczny jest w głównym panelu, a także pod opcją Salda, dostępną z poziomego menu u góry ekranu. Zestawienie obejmuje także pozostałe krypto-waluty, którymi handel umożliwia giełda BitMarket.pl. Oprócz bitcoinów są to także:  LiteCoin (LTC), DogeCoin (DOGE) i PPCoin (PPC).

 

Posiadając już środki na koncie możemy dokonać naszej pierwszej transakcji.

 

Z poziomego menu wybierzmy tym razem pozycję BTC/PLN.

 

Handel innymi krypto-walutami dostępny jest z rozwijanej pozycji  Rynki PLN, dostępnej z tego samego menu.


 

 

Sprzedaj

 

Zawierając transakcje na BitMarket.pl, zawieramy je nie z samym serwisem, ale z innymi zarejestrowanymi  użytkownikami. Dysponując obecnie sumą 0,015 BTC i pragnąc spieniężyć ją w postaci naszej rodzimej waluty, musimy wystawić odpowiednią ofertę sprzedaży. Analogicznie jak w przypadku innych tego rodzaju giełd, zwracamy szczególną uwagę na trzy podstawowe zestawienia (znajdują się poniżej głównego wykresu kursu), są to:

 

  • Bieżące oferty kupnatj. wszystkie aktualnie wystawione oferty użytkowników serwisu, w których to wyrażają oni swoją gotowość do zakupu określonej ilości BTC za proponowaną przez siebie cenę.

 

  • Bieżące oferty sprzedaży – użytkownicy deklarują tutaj, iż posiadają określoną ilość bitcoinów, które pragną sprzedać, pod warunkiem jednak uzyskania za nie zadeklarowanej przez siebie ceny.

 

  • Ostatnie transakcje na giełdzie – historia ostatnich transakcji zawartych pomiędzy użytkownikami serwisu.

 

Oferty kupna posortowane są według kursu dla transakcji od najwyższej do najniższej, zaś oferty sprzedaży, według tej samej metody, jednak poczynając od wartości najmniejszej.

 

Stosując się do podstawowych zasad rynkowych, także i tych obowiązujących na giełdzie, staramy się kupować tanio i sprzedawać drożej. Przeglądamy zatem listę Bieżących ofert kupna i analizujemy aktualne trendy cenowe. Aktualnie (powyższy obrazek) najatrakcyjniejsza oferta kupna wynosi  1949 złotych za jeden bitcoin. Użytkownik jest zainteresowany kupnem 0,0126425 BTC za łączną sumę 24,6475 PLN. Decydujemy się wystawić posiadane przez nas BTC w takiej właśnie cenie.

W tym miejscu, bardzo przydatna okazuje się możliwość skopiowania danej oferty kupna i wklejenia jej bezpośrednio do swojej oferty sprzedaży. Wszystko za pomocą, zielonych przycisków widocznych koło każdej z ofert (zarówno kupna jak i sprzedaży).  Analogicznie, kliknięcie takiego przycisku obok interesującej nas oferty sprzedaży, wypełnia rubrykę Kup bitcoiny.

 

Potwierdzamy naszą gotowość sprzedaży korzystając z przycisku Złóż ofertę sprzedaży


 

 

Transakcje

 

Transakcja ma skutek natychmiastowy. Nasze saldo złotówkowe powiększa się dokładnie o 24,6475 PLN.

 

Spróbujmy prześledzić teraz odwrotny do poprzedniego typ transakcji, a mianowicie zakup bitcoinów za posiadane przez nas złotówki. Nie chcąc wyjść na minus w bilansie obydwu transakcji, postanawiamy wystawić ofertę zakupu BTC po kursie niższym, niż ten po którym poprzednio je sprzedaliśmy. Decydujemy się na sumę 1942 PLN / 1 BTC.


 

 

Kup

 

Jak widać, jest to kurs znacząco niższy od obecnie najwyższego, znajdującego się w kolumnie Bieżące oferty kupna. Tym samym, nasza oferta wyląduje w kolejce, czekając na obniżenie się kursu i swoją kolej realizacji.

 

Potwierdzamy naszą decyzję przyciskiem Złóż ofertę kupna


 

.

Kup2^

 

Pod główną listą ofert zakupu BTC pojawiła się także nasza oferta.

 

Ofertę możemy anulować w każdym momencie (aż do chwili jej realizacji), klikając na zielony przycisk z krzyżykiem.


 

 

Panel-glowny-2^

 

Z panelu głównego (przechodzimy do niego z poziomego menu wybierając pozycję Konto) wybieramy opcję Historia, znajdującą się w sekcji Transakcje na koncie.

 

Alternatywnie możemy też trafić tam bezpośrednio z menu poziomego – pozycja Dane, a następnie Historia operacji.


 

 

 

Historia-transakcji

 

Jak widać widnieje tu pełny zapis dokonywanych przez nas operacji. Poczynając od zasilenia naszego konta w BTC, kończąc na aktualnie złożonej ofercie zakupu. Listę możemy filtrować pod kątem rodzaju wykonanych operacji oraz waluty w jakiej zostały one dokonane.

 

Ponownie sprawdzając saldo naszego konta, przekonujemy się, że większość posiadanych przez nas złotówek opisanych jest teraz w kolumnie Oferty. Oznacza to, iż serwis odłożył je na poczet transakcji, która w każdej chwili może dojść do skutku z racji wystawionej przez nas oferty zakupu BTC. Do tego momentu lub do anulowania transakcji, środki te są zamrożone i nie możemy nimi obracać.

 

Pieniądze jakimi operujemy podczas realizacji transakcji walutowych zasilają saldo naszego konta w serwisie BitMarket.pl.

 

 


 

Wypłata bitcoinów

 

Jeżeli w dowolnym momencie pragniemy wycofać określoną ilość zgromadzonych tam funduszy (z wyjątkiem zamrożonych), możemy to uczynić, wybierając z poziomego menu, rozwijaną opcję Wypłać, a następnie wskazując na walutę, w której pragniemy dokonać wypłaty.

 

 

Wyplac-BTC

 

Pragnąć wypłacić BTC, uzupełniamy formularz podając sumę, którą chcemy wycofać do naszego portfela oraz nasz adres odbiorczy. Wszystko zatwierdzamy przyciskiem Wypłać środki.

 

Ze względów bezpieczeństwa, BitMarket.pl wysyła na nasz adres e-mail wiadomość z linkiem.


 

 

 

Potwierdzenie-wyplaty-BTC^

 

Sprawdzamy pocztę.

 

Klikając w odnośnik potwierdzamy transfer bitcoinów do naszego portfela.

 

Za wypłatę obowiązuje standardowa prowizja Bitcoin w wysokości 0,0001 BTC. W tym samym mailu, poniżej, znajduje się także link, dzięki któremu możemy anulować proces wypłaty. Procedura wypłaty środków wygląda analogicznie w przypadku LTC, DOGE i PPC.


 

 

 

Wyplata-zrealizowana

 

Chcąc zasilić w złotówki nasze konto bankowe, z menu poziomego ponownie wybieramy pozycję Wypłać, a następnie opcję Wypłać PLN.

 

Wyplac-PLN

 

Do wyboru mamy dwa rodzaje transferu naszych środków: Zwykły przelew oraz wypłatę za pomocą usługi BlueCash. O ile w przypadku standardowego przelewu na pieniądze możemy czekać nawet do dwóch dni roboczych, o tyle w przypadku BlueCash czas oczekiwania zwykle wynosi od jednej do piętnastu minut. W przypadku niektórych banków usługa BlueCash może znacznie się wydłużyć w zależności od dnia tygodnia. Usługa ta wiąże się też z większą prowizją.

 

Podobnie jak w poprzednim przypadku, uzupełniamy kwotę jaką chcemy wypłacić oraz numer konta bankowego, na które ma ona trafić

 

Także i tutaj, ze względów bezpieczeństwa, po potwierdzeniu poprawności danych formularza przyciskiem Wypłać środki, zostanie wysłany do nas e-mail.

 

Klikamy na odnośnik zawarty w wiadomości e-mail, aby rozpocząć przelew.

 

Transfer-srodkow

 

Jeśli posiadamy więcej niż jedno konto na giełdzie BitMarket lub chcemy wysłać pieniądze do innego użytkownika BitMarket, serwis umożliwia nam także tego rodzaju transfer gotówkowy.

 

Z panelu głównego, w sekcji Transfer środków, wybieramy opcję Prześlij środki na inne konto.

 

Transfer-inne-konto

 

Tutaj pozostaje nam wpisać sumę, którą chcemy wykorzystać do transferu, wybrać walutę (aktualnie przesłać możemy dwie ktypto-waluty: BTC i LTC) oraz podać nazwę użytkownika serwisu BitMarket, do którego mają trafić pieniądze.

 

Całą operację zatwierdzamy przyciskiem Przenieś środki.

źródło: bitcoin.pl

BitMarket.pl – Giełda Bitcoin
Tagged on:         

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.