Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Wirus, który podmienia adresy Bitcoin

Zainspirowany historią jednego z klientów giełdy Bitcoin, chciałbym Was przestrzec przed wirusem, który podmienia adresy Bitcoin podczas zlecania przelewu.

Złośliwe oprogramowanie zamienia adres, na który chcemy przesłać środki na adres złodzieja.

Opisana przez użytkownika sytuacja miała miejsce zarówno przy przesyłaniu środków z portfela na komputerze, jak i podczas wysyłania środków na adres BTC z giełdy.

Prawdopodobnie oprogramowanie działa podobnie w przypadku innych kryptowalut oraz Ethereum.

Mechanizm działania złośliwego oprogramowania jest identyczny do wirusów, które podmieniają numery kont bankowych.

Przykład takiego postępowania opisał jakiś czasem Bankier.pl. Tutaj znajdziecie link do artykułu na Bankier.pl, a poniżej filmik jak wygląda podmiana numeru rachunku bankowego.

Niejednokrotnie użytkownicy giełdy kryptowalut, chcąc szybko i sprawnie wykonać przelew kryptowaluty, korzystają z wygodnej opcji, jaką jest kopiowanie i wklejenie adresu portfela w pole odbiorcy.

Może się wydawać, że taka możliwość zmniejsza ryzyko pomyłki oraz przyspieszy proces przesłania BTC.

Korzystanie z tej możliwości nie powinno jednak odbywać się bez sprawdzenia. Inaczej możemy nieświadomie wesprzeć konto hakera.

Pamiętajcie, aby mimo kopiowania, przed zatwierdzeniem przelewu BTC, LTC, ETH (a także na rachunki bankowe) zawsze sprawdzić adres do wysyłki środków.

Transakcje w kryptowalutach wymagają szczególnej ostrożności ze względu na ich nieodwracalność.

Zachęcam też do profilaktycznego skanowania komputera programem antywirusowym i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sieci.

Wirus, który podmienia adresy Bitcoin
Tagged on:         

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.