Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Kurs bitcoina stale rośnie

Kurs bitcoina stale rośnie.

50% w 2 tygodnie!

https://i2.wp.com/cdn.rsvlts.com/wp-content/uploads/2014/10/shutterstock_1468393371.jpg?resize=710%2C473

Nastroje inwestorów na rynku stale rosną a wraz z nimi kurs.

Przez ostatnie 2 tygodnie kurs BTC zyskał już 50% osiągając cenę  650$ (na polskich giełdach 2550zł).

Pytanie co dalej?

Obecny intensywny wzrost nie powinien dziwić. Dzieje się tak zwykle po długim okresie konsolidacji (tworzącym na wykresie charakterystyczny trójkąt) na rynku i swoistym gromadzeniu energii, gdzie wystarczy jedna iskra, aby kurs eksplodował. Gwałtowny ruch kursu był więc dosyć łatwy do przewidzenia, kierunek zawsze przewidzieć ciężej, jednak w tym przypadku wygrało zdarzenie bardziej prawdopodobne. Kolejne ruchy kursu to już prawdziwa loteria.

Czego możemy więc spodziewać się w najbliższych dniach/tygodniach/miesiącach?

Korekta

Jak zawsze po dużym wzroście kiedyś musi nadejść jego korekta. Jest to zjawisko całkowicie naturalne i wynika z ogólnego wrażenia inwestorów o możliwym przewartościowaniu kursu. Inwestorzy nie są przyzwyczajeni jeszcze do takich poziomów cenowych, wielu skorzysta z okazji do sprzedaży po nowym wysokim kursie. Jest też zapewne wielu inwestorów, którzy liczą na jeszcze wyższe poziomy wstrzymując się ze sprzedażą, a jeszcze inni dopiero zaczynają inwestować.

To jak głęboka będzie korekta zależy od proporcji tych grup. Jeśli liczba inwestorów liczących na wyższe poziomy i nowych inwestorów jest duża, korekta powinna być dość łagodna. W przeciwnym wypadku możemy liczyć na głębszą korektę. Trzeba pamiętać, że korekta zawsze wystąpi prędzej czy później, gdyż jest to zjawisko naturalne, jednak nigdy nie wiemy z jakiego poziomu. Może to być kwestia godzin, dni jak i tygodni.

Po korekcie jak zwykle prawdopodobnie przyjdzie chwila na konsolidację kursu i przyzwyczajanie się inwestorów do nowych poziomów cenowych. Jeżeli dany poziom cenowy się obroni i kurs na nim pozostanie, można założyć, że czekają nas kolejne wzrosty. W przeciwnym wypadku, chwilowy trend może się odwrócić i kurs zacznie systematycznie spadać.

W tym przypadku i przy wzroście kursu o 50%, należy spodziewać się równie dużej korekty, nie wiemy jednak kiedy i z jakiego poziomu się zacznie.

Co dalej?

Gdy korekta ostatnich wzrostów w końcu nadejdzie staniemy przed trudnym wyborem – co robić dalej? Wiele będzie zależało od głębokości tej korekty. Jeśli będzie płytka trend wzrostowy, który trwa od kilku miesięcy prawdopodobnie dalej się utrzyma. Jeśli korekta będzie głęboka, obecny trend może się przełamać. Dalsze przewidywanie kursu jest w tej chwili naprawdę ciężkie. Portal Bitcoin.pl nie podejmie się tego wyzwania, gdyż jego misją nie jest przepowiadanie przyszłości. Możemy jednak przeanalizować sytuację i przedstawić wam pewne fakty, które mogą okazać sie pomocne przy tworzeniu WŁASNEJ strategii.

 

Trend

Od stycznia 2015 roku, trend kursu cały czas pozostaje wzrostowy. Dodatkowo przebiliśmy ostatni szczyt z listopada 2015, co może potwierdzać jego kontynuację.

trendmid

Trend długoterminowy liczony od początku istnienia bitcoina również zostaje wzrostowy.

kurslong

Jednak żaden trend nie trwa wiecznie i kiedyś może się odwrócić, niekoniecznie teraz a w przyszłości. O tym jak zwykle dowiemy się po fakcie.

Przypominamy też jedną za najważniejszych zasad inwestorów: „Z trendem się nie walczy”

 

Bitcoin – inwestycja wysokiego ryzyka

Pamiętajmy, że mimo bardzo pozytywnych sygnałów, trendu wzrostowego i wzrostu kursu, Bitcoin nadal jest inwestycją wysokiego ryzyka. W jednej chwili może zyskać 50% a w drugiej tyle stracić. Inwestuj więc mądrze i z głową, nigdy nie przeznaczaj na inwestycje wszystkich środków! Zawsze tylko tyle, ile możesz pozwolić sobie stracić. Nie ulegaj zbiorowej euforii ani panice, myśl chłodno bez emocji. Jeśli zdecydujesz się mimo wszystko zainwestować w Bitcoina, staraj się, aby była to inwestycja długoterminowa na lata. Jeśli zaś chcesz zarobić szybko na wahaniach kursu, licz się z poważnym stratami. W ten sposób zarabiają tylko nieliczni, większość traci. Pamiętaj, że do tej pory najlepiej sprawdzały się właśnie inwestycje długoterminowe.

 

 

 

Kurs bitcoina stale rośnie
Tagged on:     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.