Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Wielka Brytania wychodzi z Unii, Bitcoin podnosi się z korekty

24 czerwiec 2016, ten dzień na długo pozostanie w pamięci.

Na wieść o brexicie na rynkach zrobiło się czerwono.

Bitcoin uznany za bezpieczną przystań od zgniłego systemu finansowego dziś podnosi się z korekty.

https://i0.wp.com/www.scarymommy.com/wp-content/uploads/2015/01/great-britain-united-kingdom-0.jpg?resize=710%2C438

Obywatele Wielkiej Brytanii opowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej. Ten dzień może przejść do historii jako drugi czarny piątek z powodu krachu na światowych giełdach. Bitcoin w tym czasie odnotowuje wzrost i podnosi się z oczekiwanej korekty.

Bitcoin powstał jako alternatywa do obecnego systemu finansowego, więc gdy tam dzieje się źle a w powietrzu wisi potężny kryzys finansowy, Bitcoin staje się swoistą bezpieczną przystanią. Kurs Bitcoina zwykle pozytywnie reaguje w sytuacjach kryzysowych na świecie (Cypr, Grecja itd). Pamiętajmy też, że pewnie zjawiska mogą wpływać w jakimś stopniu na kurs, jednak on kieruje się swoimi regułami, czasem nawet wbrew (i odwrotnie jak się można tego spodziewać) ważnym wydarzeniom.

Wieść o Brexicie zbiegła się z korektą na Bitcoinie i niewątpliwie pomogła odbiciu po korekcie, które i tak prędzej czy później musiałoby nadejść ,gdyż jest to zjawisko całkowicie naturalne. Praktycznie zawsze po nagłych i dużych wzrostach czy spadkach kurs poszukuje równowagi.

Co dalej?

Korekta, która miała niedawno miejsce była nagła i głęboka. W takiej postaci ciężko nazwać ją zdrową dla kursu, z drugiej strony mamy szybkie i duże odbicie. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest utworzenie się nowego trójkąta, podobnego do tego listopad 2015-maj 2016. Kurs może więc poruszać się w granicach 780-540$ (bardziej prawdopodobne są rejony środkowe). Długość trójkąta jak zwykle pozostanie tajemnicą, aż do jego rozwiązania. Równie dobrze może to być kwestią dni, tygodni jak i miesięcy.

Nie można tu jednak lekceważyć sytuacji na światowych rynkach. Pogłębiający się kryzys będzie prawdopodobnie jak zwykle umacniał Bitcoina. Warto więc śledzić co dzieje się na światowych giełdach. Jeśli sytuacja będzie się pogarszać, konsolidacja na Bitcoinie może być krótsza i najprawdopodobniej skończy się wyjściem górą co oznacza próbę zdobycia ATH i ustanowienie nowego rekordu kursu BTC.

W obecnej sytuacji i z powodu faktu, że w 2015 Unia Europejska przyjęła dyrektywę pozwalają na sfinansowanie procesu restrukturyzacji lub likwidacji banków przy pomocy kapitału i części zgromadzonych depozytów ich klientów (Bail-in), trzymanie oszczędności w bankach może być szczególnie ryzykowne. To może sprawiać, że ludzie coraz chętniej będą lokować kapitał np. w metalach szlachetnych czy też w Bitcoine.

Zawirowanie na rynkach może być też chwilowe. Jeśli wszystko wróci szybko do normy to biorąc pod uwagę głęboką korektę na BTC, trójkąt może potrwać nawet kilka miesięcy. W tej chwili nie ma też sensu prognozować kierunku jego wyjścia. Jak zwykle najlepiej zbadać nastoje inwestorów, gdy będziemy znać już przynajmniej zarys jego kształtu.

 

Treśc artykułu ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i jest wyrazem osobistych poglądów autora. Nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

 

Wielka Brytania wychodzi z Unii, Bitcoin podnosi się z korekty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.